DOĞARI Ballarını Hangi Yöntemle Alıyor ? :

Piyasada görmüş olduğunuz hiç bir ulusal bal markası, balını kendi üretmez, buna imkan da yoktur, her firma balını aynı yerden, yani arıcılardan temin eder,
Türkiye` de 10.000`in üzerinde arıcı bulunmaktadır.
 

Balda, işin püf noktası ne aldığınızı  bilmekten geçer, %100 hilesiz ve problemsiz bal almak istiyorsanız, bunu anlamanın tek bir yolu  vardır, o da almış olduğunuz tüm balları kontrol ederek ( ANALİZLERİ  YAPILARAK ) almaktan geçer.

Bal firmaları bu konu ile ilgili altyapıya  sahip değilse, doğru balı aldığından emin olma şansı kesinlikle  yoktur, işi şansa kalmıştır.

Maalesef bu bilinçte ve standartta bal alımı  ve satışı yapan bal firmalarının sayısı çok azdır.

 

DOĞARI, BALLARINI AŞAĞIDAKİ YÖNTEMLE ALMAKTADIR;

 

1. aşamada; 


Arıcılar satmak istedikleri balın numunesini fabrikamıza gönderirler.Fabrika bünyesinde bulunan labaratuarımızda gelen numune balın analizleri yapılır ve yapılan analizler sonucunda gelen numune balda problem yoksa, o arıcının elindeki göndermiş olduğu numuneye ait balların fabrikaya gönderilmesi istenir. 


2. aşamada; 


Numunesinde yapılan analizler sonucunda problem çıkmamış olan numuneye ait ballar fabrikamıza gelir ve bu gelen ballar kaç teneke olursa olsun, her tenekeden belli miktarda tekrar ürün numunesi alınarak bir kapta toplanır ve bu toplanan numunenin fabrikamız bünyesindeki labaratuarda tekrar analizleri yapılır ve aynı numune bu kez Ege üniversitesi bünyesinde bulunan Argefar labaratuarınagönderilir,  burada da bir dizi analizlerden geçer ve çıkan analiz sonuçları, daha önceden gelen numunenin analiz sonuçları ile örtüşüyorsa, yörelerine göre ayrılarak fabrikamızın deposunda yerini alır. 


3. aşamada; 


Fabrikamız bünyesinde ve Ege Üniversitesi ( ARGEFAR) bünyesinde tüm analizleri yapılmış ve depomuza alınan ballar, yörelerine göre DOĞARI ya ait reçete doğrultusunda üretim miktarına göre kazanlara alınır ve bu kazanlardan son olarak tekrar numune alınır ve daha öncesinde yapılan analizlerin sağlamasını yapmak üzere, tüm analizlerin tekrar yapılması için Almanya`daki tarafsız, Uluslararası Akredite olan intertek labaratuarına kargo ile gönderilir.

Intertek labaratuarında yapılan analiz sonuçları bize e-mail ortamında gönderilir ve ürünün (balın) %100 problemsiz olduğundan emin olduktan sonra doluma geçilir.

 

4. aşamada; 

Almanya`daki intertek labaratuarından gelen
bu analiz raporlarını orijinal haliyle web sitemize yüklenmektedir. Tüketicilerin,
www.dogari.com.tr  ye girmek suretiyle, etiket üzerindeki parti numarasını analiz sonuçları bölümünden işaretlemeleri suretiyle ürünlerimizin uluslararası akredite analiz raporlarına "online" olarak ulaşmalarını sağlamaktayız.

 

Bu işlem DOĞARI olarak iç piyasaya çıktığımız 2008 yılından itibaren aralıksız olarak devam etmektedir ve piyasada olduğumuz sürece de devam edecektir. 

DOĞARI BAL, Uluslararası Akredite Analiz Raporlarını tüketicisinin bilgisine "online" olarak sunan İLK ve TEK bal markasıdır.